Powołanie zastępcy komendanta oraz przekazanie nowego samochodu operacyjnego

3 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie odbył się uroczysty apel  z okazji powołania zastępcy komendanta powiatowego PSP w Strzyżowie st. kpt. mgr inż. Damiana Łojka. 

Nowo powołany zastępca komendanta był dotychczasowym zastępcą dowódcy JRG PSP w Strzyżowie, a od 23 marca 2020 r. pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Strzyżowie.

Akt powołania wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

Podczas uroczystości przekazany również został samochód operacyjny  współfinansowany przez powiat strzyżowski oraz gminy Czudec, Frysztak, Niebylec, Strzyżów i Wiśniowa.

Nowy samochód będzie uczestniczył w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale także będzie służył do celów szkoleniowych i logistycznych, w tym w współpracy z jednostkami OSP.
Pojazd ma napęd 4×4 oraz podwyższone zawieszenie terenowe, silnik o mocy 193 KM z 5 miejscami siedzącymi, co czyni go przydatnym podczas działań w terenie. Samochód ten zastąpił mocno wyeksploatowanego już  siedemnastoletniego Citroena C5.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych powiatu strzyżowskiego na czele ze starostą powiatu strzyżowskiego Bogdanem Żyburą oraz kierownicy i dyrektorzy strzyżowskich instytucji.

Opracowanie: Elżbieta Fortuna-Banaś, KP PSP Strzyżów
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Krzanowski, KP PSP Strzyżów