Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Przędzelu

18 sierpnia, godz. 7.30 na przejeździe kolejowym w Przędzelu (pow. niżański) pospieszny pociąg osobowy relacji Lublin-Wrocław zderzył się z samochodem ciężarowym przewożącym kruszywo drogowe.

W zdarzeniu na miejscu zginął kierowca ciężarówki. Maszynista zakleszczony w zgniecionym przedziale kabiny lokomotywy, po uwolnieniu przez strażaków został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Przy wykonywaniu dostępu do maszynisty w pierwszej kolejności usunięto piasek z przedziału maszynisty, a następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych odciągnięto zmiażdżone blachy uwalniając poszkodowanego. W pociągu podróżowało 89 pasażerów i 3 osoby obsługi . Pasażerowie nie odnieśli obrażeń i po ewakuacji z wagonów zostali przewiezieni autobusową komunikacją zastępczą do kolejnej stacji.

W działaniach udział brali strażacy PSP z Niska, Stalowej Woli i Rzeszowa oraz OSP z Rudnika nad Sanem, Przędzela i Kopek.

Wykolejona lokomotywa pociągu i uszkodzona sieć trakcyjna, spowodowały, że wprowadzono przerwę w ruchu pociągu pociągów na trasie Stalowa Wola – Przeworsk.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Ireneusz Szewczyk, KP PSP w Nisku