Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Łańcucie

4 maja na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie odbył się apel z okazji święta Dnia Strażaka, w którym uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni pełniący w tym dniu służbę. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną miał on charakter symboliczny.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku komendantowi powiatowemu PSP w Łańcucie.

Następnie naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowskiego odczytał wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów personalnych o nadaniu wyższych stopni służbowych. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 13 funkcjonariuszy.

Po odczytaniu wyciągów z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych głos zabrał komendant powiatowy PSP w Łańcucie st. bryg. Bogusław Golenia.
W krótkim przemówieniu pogratulował wyróżnionym funkcjonariuszom, równocześnie dziękując wszystkim za ofiarną służbę, szczególnie w obecnym, trudnym i wymagającym czasie. Dziękując za życzenia otrzymane od instytucji, firm i osób prywatnych, komendant podkreślił, że wyrazy podziękowania z pewnością staną się pozytywną motywacją dla funkcjonariuszy którzy na co dzień pełnią służbę w łańcuckiej komendzie.

Opracowanie: bryg. Marcin Filip, KP PSP Łańcut,
zdjęcia: st. bryg. Rejman Jacek, KP PSP Łańcut