Dzień Strażaka w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnobrzegu

4 maja tarnobrzescy strażacy w wyjątkowy sposób obchodzili tegoroczny Dzień Strażaka.

O godz. 12:00 delegacja funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu wzięła udział w Mszy Świętej, której przewodniczył Przeor tarnobrzeskiego klasztoru oo. Dominikanów o. Karol Wielgosz. O godz. 13:15 na placu wewnętrznym tarnobrzeskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka, która została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego, odpowiednimi do obowiązującego stanu epidemii. Wszyscy uczestnicy zbiórki, wyposażeni w maseczki ochronne, zajęli miejsca w szyku gwarantującym zachowanie odpowiedniego dystansu.

W słowach skierowanych do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendant miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. Marian Róg podziękował za codzienny trud wkładany w sumienne wykonywanie obowiązków służbowych, które w czasie obowiązującego stanu epidemii mają charakter szczególny.

Podczas zbiórki odczytane zostały akty nadania wyższych stopni służbowych. Na wyższy stopień oficerski awansowanych zostało 7 strażaków, w korpusie aspiranckim awans otrzymało 3 strażaków, natomiast wśród podoficerów wyższy stopień otrzymało 14 strażaków.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: st. sekc. Adrian Marszałek, KM PSP w Tarnobrzegu