Uroczysty apel w Mielcu

27 listopada odbył się uroczysty apel, w trakcie którego mł. bryg. mgr inż. Łukasz Kapinos został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Mielcu.

Akt powołania nowemu szefowi mieleckich strażaków został wręczony przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Andrzeja Babca podczas uroczystej zbiórki zorganizowanej w jednostce ratowniczo gaśniczej nr 2 mieleckiej komendy.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku, który odebrał nadbryg. Andrzej Babiec. Po odegraniu Hymnu Państwowego odczytano decyzję o powierzeniu obowiązków i powołaniu mł. bryg. Łukasza Kapinosa na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Mielcu. Nowy szef mieleckich strażaków oddał honory sztandarowi mieleckiej komendy, a następnie złożył meldunek podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP o przyjęciu obowiązków.

Podczas uroczystości przedstawiono sylwetkę szefa mieleckich strażaków, przypominając jego osiągnięcia i przebieg dotychczasowej służby. Następnie z okolicznościowym przemówieniem wystąpił nowo powołany komendant, w którym podziękował za okazane zaufanie w związku z powołaniem na obecne stanowisko oraz zapewnił, że dołoży wszelkich starań by sprostać obowiązkom, jakie mu powierzono.
„Deklaruję, że dołożę wszelkich starań aby sprostać stawianym wymaganiom i zapewniam pełną gotowość do służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu oraz ciągłego rozwoju krajowego systemu ratowniczo gaśniczego” – powiedział szef mieleckich strażaków.

Uroczystą akademię uświetniło wielu znamienitych gości m.in.:

  • posłowie na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Fryderyk Kapinos, Krystyna Skowrońska,
  • radna sejmiku województwa podkarpackiego Maria Napieracz,
  • przedstawiciele samorządu na czele z prezydentem miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim,
  • prezes Zarządu Powiatowego oraz Członek Zarządu Głównego ZOSP RP druh Franciszek Augustyn,
  • szefowie służb i instytucji na co dzień współpracujących ze strażakami, komendanci miejscy i powiatowi PSP, księża kapelani oraz emerytowani funkcjonariusze pożarnictwa.

Opracowanie: mł.bryg. Wojciech Kopacz, KP PSP w Mielcu.
Zdjęcia: Krzysztof Radoń – tygodnik regionalny Korso oraz Starostwo Powiatowe w Mielcu.