Czujki tlenku węgla dla mieszkańców Tarnobrzega

6 listopada w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu odbyło się spotkanie z mieszkańcami Tarnobrzega.

W spotkaniu uczestniczył prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, przedstawiciele struktur Urzędu Miasta Tarnobrzega odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców, a także przedstawiciele Korporacji Kominiarzy Polskich.

Podczas spotkania prezydent miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek wraz z komendantem miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu mł. bryg. Marianem Rogiem wręczyli mieszkańcom ufundowane przez Urząd Miasta Tarnobrzega czujki tlenku węgla.
Zarówno prezydent miasta Tarnobrzega, jak również komendant miejski PSP w Tarnobrzegu, zwracając się do zgromadzonych osób podkreślali, jak duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa w czasie ogrzewania mieszkań ma posiadanie czujki tlenku węgla. Czujka jest niezbędnym wyposażeniem mieszkań i domów, w których znajdują się płomieniowe piece grzewcze, ponieważ wykrywa obecność bezwonnego gazu i w porę ostrzega o zagrożeniu. Po wręczeniu urządzeń strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tarnobrzegu udzielili krótkiego instruktażu na temat ich zamontowania oraz konserwacji.

Detektory trafiły do 40 wytypowanych przez MOPR osób i będą czuwać nad ich bezpieczeństwem w czasie okresu zimowego.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” i jest kontynuacją wspólnych działań Urzędu Miasta Tarnobrzega i Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu mających na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie zagrożeń pożarowych w naszych mieszkaniach oraz zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla w okresie sezonu grzewczego.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu