Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą w Mazurach

30 lipca, na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mazurach przeprowadzono pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W trakcie prelekcji omówiono podstawowe zasady, których należy przestrzegać aby uniknąć niebezpieczeństw związanych z wypoczynkiem przy otwartych akwenach.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez Dziecięcą Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP Mazury. Młodzi adepci pożarnictwa zaprezentowali musztrę, pokonali tor przeszkód oraz wykonali ćwiczenie bojowe zgodnie z regulaminem zawodów sportowo – pożarniczych OSP.

Ogromną atrakcją, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, był pokaz mini samochodu ratowniczego – gaśniczego, który został zbudowany od podstaw przez członków jednostki.

Pojazd został wykonany w skali 1:3 w stosunku do rzeczywistego samochodu ratowniczo – gaśniczego Iveco Magirus, którym mazurscy strażacy wyjeżdżają do zdarzeń.
Mini GBA jest napędzany silnikiem spalinowym, wysyła sygnały świetlne i dźwiękowe, a podawanie wody jest możliwe poprzez linię szybkiego natarcia. W najbliższym czasie ma zostać wyposażony w maszt oświetleniowy oraz drabinę.

Gratulujemy pomysłu oraz życzymy dalszej owocnej pracy z dziećmi.

Opracowanie: mł. bryg. Paweł Tomczyk, KP PSP w Kolbuszowej
Zdjęcia: bryg. Marcin Wieczerzak, mł. bryg. Paweł Tomczyk, KP PSP w Kolbuszowej
Film: bryg. Marcin Wieczerzak, KP PSP w Kolbuszowej