Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2019 w KP PSP w Nisku

14 maja 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku, który przyjął podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Babiec. Po rozpoczęciu głos zabrał komendant powiatowy PSP w Nisku bryg. Krzysztof Skrzypek, który przywitał przybyłych gości i podziękował za wspieranie działań straży pożarnej i przyczynianie się do poprawy funkcjonowania jednostek ochrony przeciwpożarowej. Liczny udział zaproszonych gości podczas uroczystości świadczył o sympatii jaką darzeni są niżańscy strażacy.

Podczas uroczystego apelu został odczytany list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Dnia Strażaka.

Strażackie Święto było okazją do wręczenia odznaczeń, nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień. Ogłoszono wynik konkursu strażaka roku.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Babiec wspominał o wyzwaniach i trudach strażackiej służby, a także przekazał gratulacje i serdeczne życzenia. Za poświęcenie, zaangażowanie i pełny profesjonalizm podziękowali kolejno występujący goście, a przekazując życzenia podkreślali bardzo dużą rolę i znaczenie pożarniczej służby.

Opracowanie: bryg. Ireneusz Szewczyk, KP PSP Nisko
Zdjęcia: st. str. Wojciech Garbacz, KP PSP Nisko