Bieg Strażaków w Kołobrzegu

17 marca 2019 roku, w Kołobrzegu, odbył się XXXIII Bieg Zaślubin, w którym rywalizowało ze sobą ponad 600 biegaczy z całej Polski. Po raz pierwszy do Kołobrzegu zawitało również ponad 60 strażaków, którzy walczyli o jak najlepsze wyniki w ramach Pucharu Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP.

Trasa o długości 15 km była poprowadzona w strefie uzdrowiskowej, gdzie mnóstwo kuracjuszy dopingowało biegnących zawodników. Mimo trochę wietrznej i deszczowej pogody, zawodnicy kończyli bieg z dużym zadowoleniem. Szczególne powody do radości mieli strażacy, którzy zajęli czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej biegu (1, 2, 3, 5 i 7 miejsce).

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

  1. Łukasz Świesiulski, KW PSP Warszawa – 48:48
  2. Bartłomiej Przedwojewski, KM PSP Wrocław – 49:49
  3. Andrzej Szpunar, KW PSP Rzeszów – 50:07

Klasyfikacja generalna kobiet:

  1. Aleksandra Dettlaff, KP PSP Puck – 1:11:09
  2. Joanna Cichoń, KP PSP Tarnowskie Góry – 1:11:40
  3. Emilia Gawrych, KP PSP Zgierz – 1:16:47

Puchary, dyplomy i nagrody dla najlepszych strażaków wręczali: st. bryg. Jacek Rudziński, zastępca zachodniopomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz st. bryg. Krzysztof Makowski, komendant powiatowy PSP w Kołobrzegu.

W biegu prowadzona była klasyfikacja drużynowa, którą wygrali strażacy reprezentujący KW PSP w Rzeszowie, w składzie: Marcin Bik KM PSP Krosno, Mirosław Czyżowicz KP PSP Dębica, Marcin Korzonek KP PSP Stalowa Wola, Robert Kubit KM PSP Krosno, Andrzej Szpunar KM PSP Rzeszów.

Opracowanie: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: KP PSP Kołobrzeg