Uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Skowierzyn

2 lutego 2019 r. w Skowierzynie odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przekazania pojazdu dokonali:

  • poseł na Sejm RP Rafał Weber,
  • senator RP Janina Sagatowska,
  • podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Babiec oraz komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli mł. bryg. Robert Lebioda.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych powiatu stalowowolskiego i gminy Zaleszany wraz z przedstawicielami jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz pracownicy KP PSP w Stalowej Woli.

Wydarzenie miało bardzo uroczystą oprawę. Po zbiórce odbyło się zebranie sprawozdawcze w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skowierzynie podsumowujące działalności jednostki w ubiegłym roku.

Samochód, który trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Skowierzynie jest ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym uterenowionym z napędem 4×4, o pojemności zbiornika wody 4000 litrów i wielostopniową, samozasysającą środek pianotwórczy autopompą firmy Ziegler o wydajności 2400 l/min przy ciśnieniu 8 bar (GCBA 4/24).
Pojazd na podwoziu STAR 15.227 LA-LF z silnikiem wysokoprężnym o mocy 162 kW, kabiną czterodrzwiowa, w układzie miejsc 1+1+4. Pojazd posiada oświetlenie pola pracy wokół samochodu oraz wyciągarkę. Przed przekazaniem samochód od 2003 roku pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Stalowej Woli.

Opracowanie: kpt. Dawid Sagan, KP PSP w Stalowej Woli
Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Wróblewski, KP PSP w Stalowej Woli