Pożar budynku mieszkalnego w Oleszycach

3 lutego 2019 roku o godzinie 15:49 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, jednorodzinnego w Oleszycach przy ul. Rynek.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i dokonaniu rozpoznania ustalono, że pożarem w całości objęty jest wolnostojący budynek mieszkalny, wszyscy mieszkańcy samodzielnie opuścili obiekt przed przybyciem służb ratunkowych.

W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu na palący się w całości obiekt mieszkalny oraz dwa prądy wody w obronie na zagrożone pożarem budynki sąsiednie. Z uwagi na duże zadymienie, strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki naruszonej części budynku oraz dogaszano poprzez dokładne przelanie strumieniem wody nadpalone i tlące się elementy konstrukcyjne. W trakcie prowadzonej akcji wykorzystano specjalistyczne urządzenia wykrywczo-pomiarowe oraz kamerę termowizyjną do oceny stanu strefy objętej działaniami ratowniczymi.

W wyniku pożaru poszkodowane zostały 2 osoby, które zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala. Przyczyna pożaru zostanie ustalona.

W działaniach gaśniczych, które trwały ponad 6 godzin brało udział 8 zastępów straży pożarnej i 32 strażaków oraz policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, nadzór budowlany.

Opracował:  kpt. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: zlubaczowa.pl