„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” – spotkanie ze studentami

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to temat otwartego wykładu, który odbył się 29 listopada na WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Celem spotkania ze studentami było uświadomienie, że w okresie jesienno-zimowym w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą”. Wykład prowadził mł. bryg. Marcin Betleja z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Podczas spotkania studenci poznali zagrożenia związane z pożarem w mieszkaniach lub domu jednorodzinnym oraz emisją tlenku węgla. Zaprezentowane zostały sposoby właściwej ewakuacji oraz prawidłowego powiadamiania służb ratowniczych.
Najważniejszym punktem było uświadomienie studentom korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla.


„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Więcej na temat kampanii >>

Opracowanie: KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa