Wypadek na autostradzie A4

8 listopada 2018 r., o godz.  9:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie wpłynęła informacja o wypadku trzech samochodów osobowych na autostradzie A4.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Białobrzegi na 599 kilometrze autostrady A4 w kierunku Krakowa. Ranne zostały trzy osoby spośród czterech, które podróżowały pojazdami.

Na miejsce udały się trzy zastępy PSP z JRG Łańcut. Zadysponowano również dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedna osoba poszkodowana przebywała w samochodzie, pozostałe znajdowały się poza pojazdami.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym. Znajdującą się w pojeździe kobietę ewakuowano wspólnie z przybyłym Zespołem Ratownictwa Medycznego.
Ze względu na zadysponowany śmigłowiec LPR wyznaczono i zabezpieczono dla niego lądowisko na autostradzie. W tym czasie ruch na drodze został całkowicie wstrzymany. Do szpitala zostały zabrane trzy osoby.

Przyczyny wypadku ustala Policja.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów PSP, OSP Łąka, 2 karetki PRM oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Opracowanie: sekc. Paweł Pieniążek, KP PSP Łańcut
zdjęcia: mł. bryg. Mariusz Kluz, KP PSP Łańcut