Uczniowie Zespołu Szkół w Medyni Łańcuckiej laureatami ogólnopolskiego konkursu kalendarzowego PSP

22 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Pigonia w Medyni Łańcuckiej (powiat łańcucki) odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów kalendarzowych PSP 2018, zorganizowanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Laureatami konkursu na najlepszy spot filmowy, pt. „ŻYWIOŁY i LUDZIE” zostali uczniowie klasy VI Zespołu Szkół w Medyni Łańcuckiej:
Kinga Pietraszek,
Joachim Wisz,
Maciej Kusaj,
Zofia Kryńska,
Wiktor Pietraszek,
Magdalena Bojda.
Opiekunem uczestników konkursu był P. Andrzej Czado – nauczyciel matematyki i informatyki.
W konkursie tym wzięło udział 212 szkół z całej Polski.
Tematem spotu pt. „Gdy zaskoczy Cię burza” (link do fimu) było przedstawienie bezpiecznych zachowań podczas wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

IFrameWręczenie nagród Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej odbyło się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Uczestniczący w uroczystym apelu bryg. Jacek Rejman – p.o. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, w trakcie swojego wystąpienia przybliżył główne cele organizowanych konkursów kalendarzowych, przeprowadził pogadankę na tematy związane z bezpieczeństwem dzieci w czasie wakacji i wypoczynku nad wodą oraz przybliżył zasady zachowania i alarmowania podczas wystąpienia zagrożeń. Zachęcał również uczestników apelu do korzystania z porad dotyczących bezpieczeństwa, zamieszczonych na stronach internetowych Komendy Powiatowej PSP w Łańcucie i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej a także korzystania z aplikacji służących do ostrzegania w przypadku wystąpienia zagrożeń (np. system RSO). Następnie pogratulował laureatom konkursu, podziękował dzieciom i młodzieży biorącym udział w 4 konkursach zamieszczonych na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2018 rok oraz zachęcał do wzięcia udziału w kolejnych ich edycjach.

Po wystąpieniu bryg. Jacek Rejman w towarzystwie Pani Haliny Golec – dyrektor szkoły oraz Pani Ewy Panek – sekretarz Gminy Czarna, wręczył laureatom konkursu dyplomy i nagrody Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej: tablety, karty SD i opaski odblaskowe.

W uroczystym apelu uczestniczyło 150 dzieci, 26 nauczycieli oraz przedstawiciele rady rodziców.

opracowanie: bryg. Jacek Rejman, KP PSP Łańcut
zdjęcia: Archiwum KP PSP Łańcut