Dramatyczna akcja na Wisłoce

W czwartek, 31 maja przed godziną 17 jasielscy strażacy otrzymali zgłoszenie o utonięciu mężczyzny i dziecka. Do zdarzenia doszło na rzece Wisłoka w okolicy ul. Mickiewicza.
Strażacy z powiatu jasielskiego zaczęli przeszukiwać koryto rzeki od miejsca, w którym poszkodowani zniknęli pod wodą. W niektórych miejscach głębokość wody przekraczała 2 metry i działania w tych miejscach musiały być prowadzone przez nurków.
Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z: KP PSP w Sanoku, KM PSP w Przemyślu i dwie grupy z województwa małopolskiego. Tuż przed godziną 18 płetwonurek znalazł poszukiwanego 39-latka. Mężczyzny nie udało się uratować.
W dalszym ciągu strażacy szukali zaginionej 11-latki. Przeszukiwane było dno oraz brzegi Wisłoki. Dziewczynkę odnaleziono po godzinie 19. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji dziecka nie udało się uratować.

W działaniach trwających ok. 4,5 godz.  udział brały 9 zastępów PSP (w tym 4 Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego) – 31 ratowników, 2 OSP -12 druhów, Pogotowie i Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie