Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Ropczycach

Dzień 4 maja jest świętem ku czci św. Floriana patrona wszystkich strażaków. Coroczne święto stało się okazją do podsumowania minionego roku i spotkania się grona strażaków z zaproszonymi gośćmi.

Uroczysty apel, który odbył się  14 maja 2018r. na placu Komendy Powiatowej PSP w Ropczycach poprzedziła msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Ropczycach.

Obchody święta strażackiego zaszczyciło swym udziałem wiele osobistości życia publicznego z terenu powiatu i województwa, wśród nich: parlamentarzyści, podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec, przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego oraz gminnego, szefowie instytucji i służb współdziałających, oraz emerytowani funkcjonariusze pożarnictwa, których w imieniu gospodarzy powitał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach st. bryg.  Jacek Róg.

Tegoroczne obchody dni strażaka zbiegają się również z jubileuszem 100 lecia Odzyskania Niepodległości. W trakcie uroczystości wręczone zostały medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Więcej >>

Opracowanie: mł. bryg. Bogusław Drozd, KP PSP w Ropczycach
Zdjęcia: mł. asp. Marcin Paśko, KP PSP w Ropczycach