Dzień Strażaka na krośnieńskiej starówce

11 maja 2018 r. krośnieńskie uroczystości obchodów Dnia Strażaka, rozpoczęły się przemarszem pododdziałów z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie do kościoła o.o. Franciszkanów. W przemarszu uczestniczyły poczty sztandarowe JRG PSP w Krośnie oraz z OSP gmin powiatu krośnieńskiego, Orkiestra Dęta OSP Miejsce Piastowe i Mażoretki Black Stars z GOK w Miejscu Piastowym.
Uroczystej Mszy Świętej w intencji wszystkich strażaków miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego oraz ich rodzin, przewodniczył arcybiskup metropolita przemyski Adam Szal.

W dzień strażackiego święta funkcjonariusze PSP zostali wyróżnieni odznaczeniami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.
Podczas uroczystości Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak, podziękował wszystkim tym, którzy swoją działalnością wspierali przedsięwzięcia zmierzające do poprawy bezpieczeństwa wewnętrznego miasta i powiatu krośnieńskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Szczególny wymiar tegorocznych obchodów Dnia Strażaka na płycie krośnieńskiego rynku, u stóp pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, podyktowany był obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W obchodach dnia strażaka uczestniczyli: podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, przedstawiciele władz samorządowych na czele z prezydentem Miasta Krosna Piotrem Przytockim, komendanci powiatowi PSP z sąsiednich powiatów, emeryci pożarnictwa, przedstawiciele prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie oraz przedstawicieli straży, służb, inspekcji, instytucji współdziałających na co dzień z krośnieńskimi strażakami.

Opracowanie: bryg. Mariusz Kozak, KM PSP w Krośnie
Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Szczęsny

Więcej>>