Dzień Strażaka w Mielcu

W środę, 9 maja 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Mielcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. W trakcie uroczystości wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe mieleckim strażakom.
Na początku apelu głos zabrał komendant powiatowy PSP w Mielcu st. bryg. Stanisław Rączka. Przywitał przybyłych na uroczystość gości, wśród nich zastępcę podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Andrzeja Marczenię. Dziękował za przybycie przedstawicielom władz samorządowych, szefom instytucji publicznych, służb mundurowych, przedsiębiorcom, którzy swoją obecnością uświetnili powiatowe obchody Dnia Strażaka.

W przemówieniu skierowanym do obecnych na uroczystości gości, komendant powiatowy PSP w Mielcu – st. bryg. Stanisław Rączka nawiązał do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nawiązując do teraźniejszości podziękował funkcjonariuszom i pracownikom mieleckiej komendy za kolejny rok intensywnej pracy. Na zakończenie wystąpienia komendant złożył życzenia z okazji „Dnia Strażaka” zarówno funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym komendy oraz członkom ochotniczych straży pożarnych.
Słowa podziękowania za wspieranie i współpracę z PSP skierował do obecnych na akademii władz samorządowych, szefów służb i inspekcji oraz innych instytucji szczebla powiatowego i gminnego.

Więcej >>

Opracowanie: mł. bryg. Wojciech Kopacz, KP PSP w Mielcu
Zdjęcia: kpt. Bartłomiej Bieniek, KP PSP w Mielcu