Spotkanie z mieszkańcami osiedla „Wschód” w Łańcucie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

24 kwietnia w Centrum Komunikacji Miasta Łańcuta odbyło się Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla „Wchód”. W trakcie spotkania spotkania przedstawiciel naszej komendy – kpt. Radosław Cyprys przeprowadził prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną na temat bezpieczeństwa pożarowego w budynkach mieszkalnych i gospodarstwach domowych. Przedstawił także statystykę ilości interwencji Straży Pożarnej na terenie miasta Łańcuta w latach: 2017 – 2018 w oparciu o zdarzenia z udziałem:
– tlenku węgla,
– pożarów traw,
– pożarów sadzy w kominie,
– pożarów budynków mieszkalnych,
– wypadków komunikacyjnych,
– osób poszkodowanych w zdarzeniach.
Omówiono zagrożenia pożarowe w budynkach mieszkalnych oraz zasady postępowania na wypadek pożaru, a także sposoby ewakuacji.
Część tego wykładu poświęcona była zagrożeniom związanym z tlenkiem węgla. Wyjaśniono jak powstaje tlenek węgla, jakie są objawy zatrucia czadem i jak się przed nim ustrzec.

Dodatkowo zaprezentowano pokaz działania czujki dymu, omówiono zasady działania oraz wytyczne umiejscowienia oraz kryteria jakimi należy się kierować podczas zakupu tego rodzaju urządzeń.

Rozdano ulotki w ramach kampanii społecznych: „Czad i Ogień – Obudź Czujność” oraz „STOP Pożarom Traw”.

W spotkaniu wzięło udział około 40 mieszkańców osiedla Wchód w Łańcucie oraz burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, przedstawiciel Rady Miasta, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Opracowanie: sekc. Paweł Pieniążek, KP PSP Łańcut
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Łańcucie