Województwo podkarpackie przygotowane na okres zimowy

O przygotowaniach województwa podkarpackiego do okresu zimowego rozmawiano podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na posiedzeniu WZZK, które odbyło się 5 listopada omówione zostały działania organizacyjno-logistyczne, prewencyjne oraz zagrożenia związane ze zbliżającą się zimą. Wojewoda zapewniła, że służby i jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców są w pełnej gotowości i są dobrze przygotowane do sezonu zimowego 2020/2021. ,

W posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, który przekazał dane na temat działania jednostek PSP na obszarze województwa z uwzględnieniem istniejących zagrożeń i zabezpieczenia operacyjnego.

Podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec przekazał informację na temat działania jednostek PSP na obszarze województwa z uwzględnieniem zabezpieczenia operacyjnego i istniejących zagrożeń związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Sezon grzewczy to okres wzmożonych interwencji strażaków w domach i mieszkaniach – najczęściej służby wzywane są do zatruć tlenkiem węgla i do pożarów. Ze szczegółami na temat kampanii edukacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” można zapoznać się tutaj .

Opracowanie oraz zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki