Jubileusz 85-lecia OSP Jelna połączony z przekazaniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego

4 października w Jelnej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 85-lecia OSP Jelna, połączona z poświęceniem i przekazaniem średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Volvo FL 4×4 GBA 3/16 dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Jelnej. Następnie strażacy i zaproszeni goście przemaszerowali na plac przed remizę OSP, gdzie odbył się uroczysty apel podczas, którego  wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków i przekazano nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Aktu przekazania pojazdu dokonali: poseł na Sejm RP Jerzy Paul, podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Babiec oraz burmistrz miasta i gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel. Samochód poświęcił o. Artur Stępień wikary klasztoru i Parafii pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Jelnej.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością również: komendant powiatowy PSP w Leżajsku st. bryg. Józef Kludys wraz z kadrą oficerską, prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Leżajsku dh Józef Golec, radni miasta i gminy Nowa Sarzyna oraz dyrektorzy i przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych.

Pojazd kupiony został dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gmina Nowa Sarzyna, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Opracowanie: bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk
Zdjęcia: Piotr Sowa, UMiG Nowa Sarzyna