Jednostka OSP Malinie II włączona do KSRG

30 września br., w siedzibie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Malinie II odbyło się spotkanie z okazji włączenie jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Decyzję o włączeniu jednostki do systemu na ręce prezesa dh. Arkadiusza Rusina wręczył zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Marczenia, który
pogratulował strażakom z OSP Malinie II i jednocześnie podkreślił, że włączenie do KSRG jest wielkim zaszczytem, ale wiąże się także z nowymi obowiązkami. Przekazał również list gratulacyjny od podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Gratulacje dla jednostki oraz słowa podziękowania dla wszystkich osób, które miały osobisty wkład w to, że jednostka została włączona do KSRG przekazali: wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu mł. bryg. Łukasz Kapinos. Na zakończenie prezes OSP dh Arkadiusz Rusin w imieniu druhów OSP Malinie II podziękował za okazane im zaufanie oraz zapewnił o gotowości do wykonywania zadań związanych z włączeniem do KSRG.

W uroczystości udział wzięli m in.: zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Andrzej Marczenia, komendant powiatowy PSP w Mielcu mł. bryg. Łukasz Kapinos, radny powiatu mieleckiego Kacper Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz wraz z przewodniczącym rady gminy Waldemarem Maziarzem, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego komendy powiatowej PSP w Mielcu st.kpt Bartłomiej Bieniek, wiceprezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Mielcu dh Janusz Bik, komendant gminny OSP w Tuszowie Narodowym dh Kazimierz Nowak, członkowie jednostki Malinie II oraz zaproszeni goście.

Jednostka OSP Malinie II to 23 jednostka włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie powiatu mieleckiego, a jednocześnie 4 w gminie Tuszów Narodowy. Posiada w swoich szeregach 41 członków, z czego 15 może brać bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W jednostce bardzo prężnie i z sukcesami działa młodzieżowa drużyna pożarnicza, do której należy 22 członków.
Na wyposażeniu jednostki znajduje się dwa samochody ratowniczo-gaśnicze tj. GLM 8 i GCBA 5/24 oraz szereg sprzętu ratowniczo gaśniczego niezbędnego do skutecznego prowadzenia działań.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kapinos, KP PSP Mielec
Zdjęcia: Krzysztof Radoń, tygodnik regionalny Korso