Tragiczny wypadek w Jabłonicy Polskiej

24 lipca, tuż przed godz. 23, do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym i osobach uwięzionych wewnątrz pojazdu.
Do wypadku doszło w Jabłonicy Polskiej, na drodze krajowej nr 19.

Na miejsce zadysponowano zastępy JRG PSP i kilka najbliższych jednostek OSP. Ze względu na lokalizację zdarzenia przy granicy powiatu do wypadku wyjechały również krośnieńskie służby ratownicze.

Pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonicy Polskiej. W środku pojazdu pojazdu znajdowały się 4 uwięzione osoby: dwóch mężczyzn i dwie kobiety.
Następnie dojechali strażacy z JRG KP PSP Brzozów, OSP Haczów, JRG KM PSP Krosno i OSP Iskrzynia, patrole Policji i dwa zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia, ustabilizowali pojazd i oświetlili teren. Jednocześnie, za pomocą ratowniczych narzędzi hydraulicznych, usunęli dach samochodu i ewakuowali z wraku samochodu dwie ranne kobiety. Mężczyznom podróżującym samochodem nie udało się pomóc.

Działania ratownicze i utrudnienia na drodze krajowej nr 19 trwały blisko 5 godzin, a brało w nich udział 9 zastępów (PSP i OSP) – łącznie 39 strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Bogdan Biedka, KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: kpt. Dawid Nowak