Dzień Flagi i Dzień Strażaka w KP PSP w Brzozowie

W sobotę 2 maja, w związku z przypadającym tego dnia Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uroczyście podniesiono flagę państwową.
Strażacy pełniący służbę przeprowadzili uroczystą zbiórkę, podczas której przy sygnałach błyskowych pojazdów bojowych podniesiono flagę państwową na maszt, przed strażnicą Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie.

W poniedziałek 4 maja, w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. W związku z sytuacją epidemiczną uroczystość miała charakter symboliczny i ograniczyła się do udziału wyłącznie funkcjonariuszy, pracowników cywilnych obecnych w tym dniu w służbie i pracy.

Pełniący obowiązki komendanta powiatowego PSP w Brzozowie st. bryg. mgr inż. Krzysztof Folta złożył zgromadzonym życzenia z okazji obchodzonego święta. Odczytano również nadesłane okolicznościowe życzenia z okazji Dnia Strażaka oraz wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych.
Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 11 funkcjonariuszy z tutejszej komendy.

O godzinie 18.00 zaplanowano również możliwość indywidualnego udziału we Mszy Św. w Bazylice Mniejszej w Brzozowie, która zostanie odprawiona w intencji strażaków PSP i druhów OSP.

Opracował: mł. bryg. Bogdan Biedka, KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: KP PSP w Brzozowie