Nowy samochód dla OSP Książnice

23 listopada w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Książnicach odbyło się uroczyste poświęcenie oraz przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Symbolicznego przekazania pojazdu dokonali: posłowie na sejm RP Zbigniew Chmielowiec i Fryderyk Kapinos, podkarpacki komendant wojewódzki nadbryg. Andrzej Babiec, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Bogdan Kida oraz wójt Gminy Mielec Józef Piątek.
Kluczyki do nowego samochodu w imieniu wszystkich druhów odebrał naczelnik jednostki OSP w Książnicach dh Janusz Węgrzyn.
Podczas uroczystości kapelan strażaków powiatu mieleckiego ksiądz prałat Andrzej Rams poświęcił samochodu.

W uroczystości udział wzięli m.in.: p.o. komendanta powiatowego PSP w Mielcu mł. bryg. Łukasz Kapinos, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu druh Franciszek Augustyn, zastępca wójta Gminy Mielec Tomasz Ortyl, przewodniczący rady Gminy Mielec Bogdan Cygan oraz radni gminy.

Wartość zakupu samochodu wraz z wyposażeniem to 350 tyś zł. Środki finansowe na jego zakup pochodziły w połowie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz funduszy gminy Mielec. Przekazany jednostce OSP Książnice pojazd, to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy GLBA 1/0,5 na podwoziu samochodu Opel Movano przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, mogący przewozić jednocześnie 6-ciu ratowników.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kapinos, KP PSP w Mielcu
Zdjęcia: dh Patryk Smaczny, OSP Książnice.