Odznaczenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych szczególnie zasłużonym przedstawicielom podkarpackich ochotniczych straży pożarnych.

Osoby, które wyróżniły się zasługami w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej otrzymały  Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi. Aktu dekoracji – w imieniu Prezydenta RP – dokonała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.  Odznaczonym pogratulowali podkarpacki komendant wojewódzki PSP Andrzej Babiec oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Janusz Konieczny.

Dzisiejsze wydarzenie było również okazją do wręczenia podkarpackim strażakom wyróżnień honorowych, a także do  złożenia podziękowań i gratulacji Katarzynie Jakubek z OSP Giedlarowa, która została mistrzynią Europy strażaków w biegu po schodach podczas Mistrzostw Europy  Bombiero De Elite w Bradze w Portugalii. Na starcie tych prestiżowych zawodów strażackich stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek z 12 krajów.

Wojewoda Ewa Leniart podziękowała strażakom za nieustanną gotowość do niesienia pomocy w przypadku różnego rodzaju zagrożeń, za zaangażowanie i wytrwałość. Podkreśliła, że przyznane odznaczenia  to dowód uznania dla wzorowej postawy i efektywnej pracy.

Opracowanie oraz zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki