Ćwiczenia ratownicze “MOTYCZE SZLACHECKIE 2019”

1 października, na terenie gminy Zaleszany w Motyczach Szlacheckich odbyły się ćwiczenia ratownicze w zakresie budowy układów pompowo-wężowych zaopatrzenia wodnego w oparciu o możliwości taktyczno-techniczne plutonu wsparcia kompanii gaśniczej centralnego odwodu operacyjnego.

W manewrach uczestniczyły jednostki PSP z powiatów: stalowowolskiego, mieleckiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego oraz pozostałe jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Stalowa Wola i Zaleszany.

Ćwiczenia rozpoczął zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego bryg. Andrzej Marczenia, który wraz z funkcjonariuszami wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, nadzorował prawidłowe wykonanie ćwiczeń.

Warsztaty polegały na zbudowaniu linii wężowych o łącznej długości ponad 3000 m, rozstawieniu 2 zbiorników wodnych o pojemności 13 000 litrów i podłączeniu sprzętu pożarniczego w konfiguracji zależnej od założeń taktycznych.

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem oraz podziękowaniami ze strony komendanta powiatowego PSP w Stalowej Woli mł. bryg. Roberta Lebiody dla druhów i funkcjonariuszy PSP za udział w manewrach.

Opracowanie: st. kpt. Krystian Bąk, KP PSP Stalowa Wola
Zdjęcia: Bartosz Rączkowski, OSP Dzierdziówka, st. kpt. Krystian Bąk, KP PSP Stalowa Wola