Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sanoku

16 maja 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Sanok-Dąbrówka. Następnie na terenie komendy odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, wicestarosta powiatu sanockiego Janusz Cecuła. W obchodach udział wzięli również przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i podmiotów ratowniczych współpracujących z Komendą Powiatową PSP w Sanoku,  emerytowani funkcjonariusze pożarnictwa, a także przedstawiciele lokalnych mediów.

W trakcie uroczystości wręczono przyznane z okazji Dnia Strażaka odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe. Podczas apelu podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec został odznaczony Złotą Odznaką z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości nadaną przez Kapitułę Stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej odznaki Św. Floriana Mazovia. Przyjął również wiele gratulacji i życzeń od zaproszonych gości z okazji nominacji generalskiej, którą otrzymał w dniu 4 maja podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka w Warszawie. Komendant powiatowy PSP w Sanoku mł. bryg. Grzegorz Oleniacz wręczył podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP nadbryg. Andrzejowi Babcowi okolicznościowy upominek z okazji otrzymanej nominacji generalskiej.

Podczas uroczystości ks. prałat Michał Błaszkiewicz z Parafii Sanok-Dąbrówka poświęcił nowy samochód ratownictwa technicznego z żurawiem SCANIA P370, którego zakup był możliwy dzięki środkom z budżetu państwa oraz środkom z Unii Europejskiej
w ramach realizacji projektu „usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym”.

Na zakończenie komendant powiatowy PSP w Sanoku mł. bryg. Grzegorz Oleniacz wręczył przygotowane okolicznościowe pamiątki osobom i instytucjom wspierającym przedsięwzięcia realizowane przez sanocką komendę.

Opracowanie: mł. kpt. Anna Kozłowska, KP PSP w Sanoku
Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Adamczyk, KP PSP w Sanoku

więcej