Wizyta ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka

27 marca na Podkarpaciu przebywał z wizytą minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej w 35. Batalionie Lekkiej Piechoty w Sanoku oraz z uczniami – na ślubowaniu uczniów w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym,  gdzie odebrał uroczyste ślubowanie klas mundurowych certyfikowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

W uroczystości uczestniczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak razem z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart odwiedzili także cmentarz w Bykowcach, gdzie wspólnie z uczniami porządkowali groby i zapalili znicze na mogiłach żołnierzy września 1939 r. Złożyli również wiązankę kwiatów przy Pomniku Żołnierzy Września.

Inicjatorem powyższej akcji jest wojewoda podkarpacki, który zaprosił do współpracy i partnerstwa Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Natomiast rolę koordynatora pełnić będzie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Akcję swoim patronatem obejmuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 

Kwiecień jest miesiącem wyjątkowym dla każdego Polaka. To czas kiedy wspominamy wiele istotnych dla naszego kraju rocznic, w sposób szczególny oddając hołd wszystkim tym, którzy żyli i walczyli w trudnych czasach. Ich odwaga, męstwo i ofiara krwi sprawiły, że możemy dziś cieszyć się wolnością i suwerennością, za którą winni jesteśmy Im pamięć i szacunek.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie na podstawie informacji PUW
Zdjęcia: Joanna Ziemiańska-Kielar, UG w Miejscu Piastowym