Zderzenie busa z samochodem dostawczym w Tarnobrzegu

21 grudnia na drodze krajowej nr 9 w Tarnobrzegu doszło do zderzenia samochodu osobowego Renault Trafic z samochodem dostawczym Renault Master. 

Po dotarciu na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tarnobrzegu stwierdzono, że osobowym busem podróżowało 9 osób, a samochodem dostawczym 3 osoby. Spośród 12 osób uczestniczących w zdarzeniu 8 opuściło pojazdy o własnych siłach, natomiast 4 były uwięzione wewnątrz wraków. Natychmiast po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy przystąpili do ich uwalniania przy wykorzystaniu hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Działania prowadzono równolegle w obu pojazdach, ponieważ w każdym z nich uwięzione były po dwie osoby. Obecne na miejscu zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy medycznej poszkodowanym znajdującym się na zewnątrz pojazdów.

W wyniku odniesionych obrażeń 8 osób zostało przewiezionych do szpitali. Osoby, które nie doznały obrażeń wymagających hospitalizacji, zostały przewiezione do pobliskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu os. Nagnajów, gdzie przy współudziale władz samorządowych Miasta Tarnobrzega zapewniono im opiekę oraz posiłki.     

W działaniach ratowniczych trwających ponad 3,5 godziny wzięło udział 7 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym 5 zastępów z JRG w Tarnobrzegu, 1 zastęp z OSP w Siedleszczanach oraz 1 zastęp z OSP w Skopaniu – łącznie 21 strażaków.

Informację sporządził: mł. bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: kpt. Daniel Myszka, KM PSP w Tarnobrzegu