Uroczystość wręczenia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Medyce

16 września 2018 r. odbyła się uroczystość  nadania sztandaru połączona z  jubileuszem 110-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Medyce.

Sztandar został ufundowany przez społeczeństwo Medyki oraz mieszkańców Gminy w podziękowaniu za długoletnią służbę, poświęcenie i ofiarność w ratowaniu życia, zdrowia i mienia mieszkańców.

Uroczystości rozpoczęły się  Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Medyce w intencji strażaków. Po mszy nastąpił przemarsz druhów OSP , Pocztów Sztandarowych, Orkiestry Dętej i zaproszonych gości przed Pałacyk w Medyce. Podczas apelu zgodnie z ceremoniałem przekazano sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej. Niedzielne uroczystości były też okazją do wręczenia wielu odznaczeń i medali zasłużonym druhom OSP.

Wśród wielu znamienitych zaproszonych gości w uroczystościach udział wzięli wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg.  Daniel Dryniak, komendant miejski PSP w Przemyślu wraz z zastępcą oraz przedstawiciele innych służb i władz samorządowych.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Latusek, KM PSP w Przemyslu
Zdjęcia: Bernadeta Golik