I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim

W czwartek 28 czerwca, na terenie gminy Krempna w powiecie jasielskim, odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim zaliczane do Pucharu Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XV Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegach Przełajowych. W biegu wzięło udział 86 zawodników, po raz pierwszy w biegu wzięli udział strażacy z Paryża.
Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów, przebiegający częściowo przez malowniczy teren Magurskiego Parku Narodowego. Trasa przebiegała przez Żydowskie, w kierunku doliny pomiędzy Kotalnicą (544 m n.p.m.) a Niedźwiedzim (653 m n.p.m.), Za Polanę (526 m n.p.m.) i do miejscowości Huta Krempska, a następnie do miejscowości Krempna (358 m n.p.m.), gdzie usytuowane były start i meta biegu. Uczestnicy biegu byli klasyfikowani w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych.

Wyniki:
https://system.timedo.pl/pl/publiczny/wyniki/321/I-Miedzynarodowe-Mistrzostwa-Polski-Strazakow-w-Biegach-Gorskich

Zwycięzcy miejsc od 1 do 3, w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, puchary, dyplomy, i nagrody, które zostały wręczone przez przybyłych na zawody gości i sponsorów:

bryg. Daniel Dryniak – zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP,
mł. bryg. Szymon Ławecki – przedstawiciel komendanta głównego PSP,
st.bryg. Krzysztof Filip – prezes Sportowego Klubu Pożarniczego „Strażak” w Rzeszowie,
Kazimierz Miśkowicz – wójt gminy Krempna,
Czesław Skocz – Przewodniczący Rady Gminy w Krempnej,
dr Marian Stój – dyrektor Magurskiego Parku Narodowego,
Paweł Rzońca – sekretarz miasta Jasła,
Jacek Stusik – Dyrektor Oddziału TUW w Krośnie,
asp.sztab. Wiesław Rogowski – komendant Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Uhonorowano także dzieci, które zwyciężyły w biegu na dystansie 1 km, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Krempnej w ramach I Międzynarodowych Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu Górskim.

Podobnie jak, w latach poprzednich organizatorem imprezy były Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie oraz Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak”, a gospodarzem biegu była Komenda Powiatowa PSP w Jaśle.

Więcej zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1o-EfTHU1_3ja4Sfkd5ZQfyuxcr02Qocx?usp=sharing

Opracowanie: mgr Agnieszka Drewniak, KP PSP w Jaśle
Zdjęcia: mł.bryg. Ireneusz Michalik, Piotr Kozicki