III Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu

W niedzielę, 27 maja strażacy zawodowi i strażacy ochotnicy diecezji rzeszowskiej wzięli udział w III Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków do Dębowca. Głównym punktem pielgrzymki była uroczysta msza święta odprawiona przez kapelana krajowego strażaków ks. st. bryg. dr Jana Krynickiego w asyście kapelanów powiatowych i księży Saletynów z Dębowca.

Do stóp Matki Bożej Płaczącej z La Salette przybyły liczne poczty sztandarowe z jednostek ochotniczych pożarnych i z Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP, Maria Kurowska, wicemarszałek województwa podkarpackiego, Marcin Zaborniak, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, st. bryg. Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wraz z komendantami miejskimi i powiatowymi Państwowej Straży Pożarnej, Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, Adam Pawluś starosta jasielski wraz z zarządem powiatu, wójtowie gmin z powiatu jasielskiego, przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z OSP Gać. Po mszy świętej na dębowieckim stadionie miała miejsce strażacka majówka.

Opracowanie: mgr Agnieszka Drewniak, KP PSP w Jaśle
Zdjęcia: Damian Palar, terazJaslo.pl

Więcej: www.terazjaslo.pl