Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka w KP PSP w Dębicy

14 maja, uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Dębicy.
W uroczystym apelu udział wzięli między innymi: senator RP Zdzisław Pupa, posłowie Jan Warzecha i Kazimierz Moskal, podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wiesław Lada, starosta powiatu dębickiego Andrzej Reguła, przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Władysław Radzik, st. bryg. w st. spocz. Zbigniew Mróz, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dębickiego, księża oraz szefowie instytucji i firm które na co dzień współpracują z Komendą.

Po podniesieniu flagi państwowej i wysłuchaniu hymnu państwowego, głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Dębicy st. bryg. Wojciech Buszek, który przywitał zebranych gości i strażaków. Komendant przedstawił najważniejsze wydarzenia 2017 roku, nawiązał do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz podziękował funkcjonariuszom za ofiarną służbę. Skierował również słowa podziękowania dla władz samorządowych oraz instytucji i osób, które wspierały działalność Komendy Powiatowej PSP w Dębicy.

W dalszej części uroczystości przystąpiono do wręczenia odznaczeń, dyplomów i awansów na wyższe stopnie służbowe.
Po wręczeniu awansów na wyższe stopnie służbowe odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego, średniego samochodu gaśniczego o napędzie terenowym, przeznaczonego do działań ratowniczych w trudnym i trudno dostępnym terenie.
Podczas przemówień zaproszonych gości nie zabrakło gratulacji dla strażaków, którzy otrzymali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe oraz słów uznania dla naszej działalności.

Opracowanie: bryg. Jacek Pawłowski, KP PSP w Dębicy
Zdjęcia: sekc. Piotr Moskal KP PSP w Dębicy

Więcej>>