Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka w Ustrzykach Dolnych

10 maja, na placu Komendy Powiatowej PSP w Ustrzykach Dolnych odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych. Następnie około godziny 14:00 rozpoczął się apel.
Przybyłych gości, pracowników oraz funkcjonariuszy przywitał Komendant Powiatowy PSP w Ustrzykach Dolnych kpt. mgr inż. Emil Szmyd, podkreślając, że rok ten jest szczególny w związku z jubileuszem stu lat odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.
W czasie uroczystości wręczono przyznane z okazji Dnia Strażaka odznaczenia resortowe i nominacje na wyższe stopnie służbowe.

W obchodach Dnia Strażaka uczestniczyli: zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Daniel Dryniak, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, emerytowani komendanci powiatowi PSP, prezesi Zarządu ZOSP RP w Ustrzykach Dolnych oraz przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z Komendą Powiatową PSP w Ustrzykach Dolnych.

 

Więcej >>

Opracowanie: mł. kpt. inż. Tomasz Dacko, KP PSP w Ustrzykach Dolnych
Zdjęcia: Paweł Citak, KP PSP w Ustrzykach Dolnych