XI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

Dwa wicemistrzostwa dla stalowowolskiej OSP. Dwa tytuły wicemistrza Polski i trzecie miejsce w Polsce w swojej klasie zdobyła stalowowolska OSP podczas XI Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, które rozegrane zostały w dniach 23-25 czerwca.

Drużyna uplasowała się też w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn w Polsce. W mistrzostwach, które po raz kolejny rozegrane zostały w Licheniu Starym wystartowało 36 drużyn, w tym 6 załóg kobiecych.

Drużyny rywalizowały ze sobą w 7 konkurencjach: podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej, holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem, podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, rzuty ratownicze kołem i rzutką ratowniczą, manewrowanie łodzią motorową, wyścigi łodzi wiosłowych, budowa wału przeciwpowodziowego.

O coraz lepszym wyszkoleniu załóg świadczy fakt, że różnice czasów między załogami w czołówce wynosiły setne sekundy.

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli wywalczyła tytuł Wicemistrza Polski w holowaniu łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem oraz Wicemistrzostwo Polski w wyścigu łodzi wiosłowych. W klasyfikacji generalnej stalowowolska drużyna zajęła 7 miejsce.

Najlepsi okazali się gospodarze Mistrzostw Licheń Stary który wygrał większość konkurencji.

Opracowanie: Marta Górecka, OSP w Stalowej Woli