Pożar domu jednorodzinnego

W dniu  16 maja br., w miejscowości Czarna Dolna gm. Czarna, ok. godziny 3 nad ranem doszło do pożaru domu jednorodzinnego.  Po przybyciu na miejsce 2 zastępów PSP budynek mieszkalny z częścią gospodarczą oraz garażem był w całości objęty pożarem.

W działaniach gaśniczych również brało udział 2 zastępy OSP KSRG tj.: Lutowiska i Czarna. Na miejsce pożaru przybył Wójt Gminy Czarna, Z-ca Komendanta Powiatowego w Ustrzykach Dolnych oraz przedstawiciele Nadzoru Budowlanego.

Właściciel posesji trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna został zaopatrzony i przetransportowany do szpitala.

Z palącego się obiektu ewakuowano sprzęt gospodarstwa domowego, AGD, RTV. W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej wykonano stemplowanie stropu w celu uniknięcia zawalenia się dachu z uwagi na brak jednej ze ścian części mieszkalnej obiektu.

Ruch na drodze DW896 odbywał się wahadłowo i kierowany był przez Policję, a następnie przez strażaków OSP. Policja prowadzi czynności dochodzeniowe celem ustalenia okoliczności pożaru.

Opracowanie oraz zdjęcia: KP PSP Ustrzyki Dolne