Ewakuacja szkoły w Mielcu

Informację o zdarzeniu strażacy otrzymali w czwartek, 4 maja przed godziną 11. Okazało się, że podczas akademii szkolnej na sali gimnastycznej doszło do zasłabnięcia grupy dzieci z klas od 4 do 6.

Strażacy natychmiast podjęli decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających w budynku. Ewakuowano 389 (trzystu osiemdziesięciu dziewięciu) uczniów i 35 nauczycieli.

Uczniowie, którzy byli w tym czasie u szkolnej higienistki zostali wyprowadzeni przez strażaków na zewnątrz budynku i przekazani pod opiekę zespołom Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dzieci uskarżały się na bóle brzucha, zawroty głowy i zasłabnięcia. Zespoły PRM przybywające na miejsce zdarzenia sukcesywnie transportowały wskazanych przez koordynatora działań medycznych uczniów do szpitali w Mielcu, Kolbuszowej i Nowej Dębie. Do szpitali trafiło 37 uczniów spośród 47 skarżących się na dolegliwości.

W tym czasie strażacy w zabezpieczeniu przeciwchemicznym sprawdzali, czy w powietrzu występuje szkodliwy gaz mogący powodować zatrucie. Do Mielca przyjechali strażacy z Leżajska z chromatografem gazowym, który nie wskazał stężenia jakiegokolwiek gazu, który mógłby zaszkodzić uczniom. W działaniach, przez ponad 7 godzin uczestniczyło 16 strażaków PSP.

Okoliczności zrażenia są wyjaśniane przez policję.

mielec-3-001